• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Festyn "Jesteśmy razem"

Festyn rodzinny pod hasłem "Jesteśmy razem" rozpoczął się punktualnie o godz. 12.00 na boisku sportowym w Rychlikach. Gości przywitał Wójt Gminy - pan Henryk Kiejdo. Celem naszej imprezy była próba integracji wszystkich sołectw z naszej gminy. Na boisku stawiły się sołectwa z Kwietniewa, Jelonek, Marwicy i w roli gospodarza sołectwo Rychliki. Już od godziny 10 trwały gorączkowe przygotowania poszczególnych sołectw. Z minuty na minutę zaskakiwało bogactwo wystaw.

Wyczuwało się wielkie zaangażowanie i mnóstwo energii. Sołectwa przygotowały wspaniałe stoiska pełne rękodzieła artystycznego - haftowane obrazy, obrusy, a nawet rzeźby. Nie zabrakło też kulinarnych smakołyków, swojskiego chleba ze smalcem i małosolnymi, a także przeróżnych słodkości z migdałowym krokodylem włącznie. Kto chciał, mógł skosztować, a było warto. Dodać do tego należy jeszcze wspaniałe popisy aktorstwa i dobrego humoru, oraz wokalne i muzyczne talenty. Rozgrywki piłki nożnej i piłki siatkowej przyniosły wiele emocji i fanom i zawodnikom, których uhonorowano pucharami i nagrodami. Wspaniałą konkurencją okazały się wyścigi w workach - pokaźna porcja zabawy i śmiechu. Dużym zainteresowaniem cieszył się też konkurs rowerowy. Każde dziecko otrzymało jakiś upominek lub słodkości. Klimat imprezy podkreślała różnorodna muzyka ze sceny, zwłaszcza ta "na żywo". Sołectwom, a właściwie osobom, które uczestniczyły tak aktywnie w imprezie, należą się wielkie brawa i podziękowania za włożony wysiłek, a nagrody są w pełni zasłużone. Niestety, pogoda nie dopisała i trzeba było zakończyć imprezę przed czasem, odwołać niektóre konkursy. Szkoda też, że na jedenaście sołectw z terenu gminy, zareagowały cztery (za to tak wspaniale). Pomimo to "Jesteśmy razem" i razem wygraliśmy.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek