• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Dzień Papieski

16 października to dzień, kiedy w całym kraju wspominano postać Polaka wszechczasów - papieża Jana Pawła II. Do obchodów Dnia Papieskiego włączyli się również uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jelonkach. Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo różańcowe prowadzone przez uczniów oraz msza święta w kościele parafialnym w Jelonkach. Następnie licznie zgromadzeni w świątyni mieszkańcy wsi mogli obejrzeć "Kielich światła" - przedstawienie, które wraz z dziećmi przygotowała inicjatorka tego niecodziennego dnia - pani Anna Olejnik.

Imprezę w kościele zakończył konkurs recytatorski pt. "Poezja Jana Pawła II", w którym to rywalizowali ze sobą czwarto-, piąto- i szóstoklasiści. Po wyłonieniu zwycięzców wszyscy zgromadzeni, niosąc zapalone znicze, przemaszerowali w procesji pod Krzyż przy Kościele, gdzie oddali się wspólnej modlitwie o rychłą kanonizację Jana Pawła II. Druga część obchodów Dnia Papieskiego miała miejsce w szkole. Tutaj uczniowie mieli okazję popisać się swoim talentem plastycznym, biorąc udział w konkursach: "Kwiaty dla Jana Pawła II" - na najpiękniejszą laurkę oraz "Portret Jana Pawła II" wykonany dowolną techniką malarską. Ten szczególny dzień zakończyło wręczenie nagród rzeczowych i pamiątkowych dyplomów laureatom konkursów oraz projekcja filmu w reżyserii J.K. Harrisona - "Jan Paweł II" z Johnem Voightem w roli tytułowej. Organizatorzy obchodów Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej w Jelonkach serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Rychliki - panu Henrykowi Kiejdo za wsparcie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek