Wiosenne porządki

Od kilku dni na głównej drodze wojewódzkiej nr 527 przebiegającej przez teren gminy Rychliki zauważyć można silną ekipę porządkującą teren drogowy. Z asfaltu sprzątany jest piach, zbierane są śmieci czyli wszystkie pozostałości po zimie. Wczoraj sprzątanie odbywało się w Kwietniewie, dziś ludzi widać w Rychlikach. Warto pochwalić podejście zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Elblągu, szkoda tylko ze Zarząd Dróg Powiatowych nie dba w ten sposób o swoje drogi, choćby w głównych miejscowościach. Przy tych drogach niestety prace porządkowe muszą wykonywać służby gminne, często kosztem innych prac.

Aktywność widać również w społecznościach lokalnych. Sprzątaniem miejscowości 2 tygodnie temu zajęli się wspólnie mieszkańcy Jelonek, a w Powodowie zadbano o teren pomiędzy główną drogą i oczyszczalnią ścieków, podobnie jak w zeszłym roku tworząc piękne klomby z żywymi kwiatami. Wiemy, że podobne akcje planowane są w  Marwicy i w Topolnie Wielkim, a być może i w innych miejscowościach. Warto to pochwalić i docenić, że w dzisiejszych czasach jeszcze się komuś „chce”.

 

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek