• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Potrzebna pomoc dla pogorzelców

pozar powodowoWczoraj w Sali Ślubów Urzędu Gminy w Rychlikach spotkali się wójt Zbigniew Lichuszewski, komendant gminny OSP Wiesław Walewski, przedstawiciele urzędu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, sołectwa Powodowo, a także Rady Gminy. Narada nieformalnego sztabu kryzysowego miała na celu ustalenie potrzeb oraz zaplanowanie pomocy dla rodzin z Powodowa, które w wyniku sobotniego pożaru znalazły się w dramatycznej sytuacji życiowej.

Podczas spotkania omówiono przebieg działań ratowniczych, a także problemy, z jakimi zmierzyli się strażacy na miejscu zdarzenia. Pomimo początkowych trudności wynikających z braku możliwości odłączenia prądu w budynku, ratownikom udało się zatrzymać ogień. Na szczęście wszystkim trzem osobom zamieszkującym budynek udało się w porę uciec na zewnątrz, więc nikt nie ucierpiał. Spaleniu uległy jednak konstrukcja dachu, pomieszczenia poddasza oraz ich wyposażenie. Nadpaleniu i osłabieniu uległa konstrukcja stropodachu. Na wczorajszym spotkaniu mieszkańcy Powodowa wyrazili gotowość pomocy w niezbędnych pracach remontowych, z tymi należy jednak poczekać. Przyszłość budynku zależy bowiem od opinii Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Głównym tematem narady były możliwe formy wsparcia dla pogorzelców. Jak wynika z ustaleń GOPS-u, najpilniejszym problemem pozostaje kwaterunek jednej z poszkodowanych rodzin. Gmina pracuje już nad wytypowaniem i przygotowaniem tymczasowego lokalu zastępczego.

Ustalono również, że przeprowadzona zostanie zbiórka, zarówno w formie rzeczowej, jak i finansowej. O szczegółach tej drugiej poinformujemy niebawem w osobnym wpisie, natomiast już teraz zachęcamy Państwo do przekazywania darów rzeczowych poszkodowanym. Prosimy o przynoszenie zimowej odzieży męskiej (dla mężczyzny średniego wzrostu i o przeciętnej budowie ciała, rozmiar obuwia 41), przedmiotów i sprzętów codziennego użytku, a także produktów spożywczych o długim terminie ważności do budynku urzędu gminy, GOPS-u lub do domu sołtysa Powodowa, Konrada Gębskiego. Więcej informacji pod numerem tel. 55 248 81 55 lub 55 248 84 73.

 

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek