Wydarzenia w szkole w Jelonkach

Szkoła Podstawowa w Jelonkach w ostatnim czasie była miejscem, gdzie odbywało się wiele istotnych wydarzeń.
17 stycznia 2010 roku w świetlicy wiejskiej w Jelonkach z okazji Dnia Babci i Dziadka wystawiono jasełka pt. Wigilia, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Aktorzy dostali owacje na stojąco. Należy nadmienić, iż przedstawienie zorganizowane zostało dzięki projektowi Sztuka łączy pokolenia, realizowanym od XI 2008 do II 2010. Klasy I-III śpiewały solenizantom przepiękne piosenki, natomiast klasy „zero” tańczyły.

W Szkole Podstawowej w Jelonkach bardzo czynnie działa wolontariat studencki, który to przeprowadził zajęcia noszące tytuł Świąteczne warsztaty z filcowania oraz Gry i zabawy połączone z edukacją.
W szkole działa akcja SŁOŃCE NA DRODZE skierowana do uczniów klas 0- IV , której celem jest dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych. Należy pamiętać, iż dziecko powinno nosić elementy odblaskowe, a poza terenem zabudowanym kamizelki odblaskowe. Dzieci, które dojeżdżają do szkoły, otrzymały wyżej wymienione przedmioty, aby ich poruszanie się po drogach było bezpieczniejsze. Wspomaganie edukacji z zakresu wychowania komunikacyjnego i dawanie dobrego przykładu dzieciom jest bardzo ważne.
Szkoła Podstawowa w Jelonkach wraz z panią Dyrektor, kadrą pedagogiczną oraz Radą Rodziców serdecznie dziękuje Radzie Sołeckiej za wsparcie działań szkoły oraz za pomoc finansową.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl