Awaria wodociągowa - ciąg dalszy sprawy

Jesteśmy po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak wynika z przedstawionych na nim informacji, wszystkie urządzenia są sprawne, ale ciągle trwa napełnianie się układu wodociągowego.

W związku z tym, że korzystacie teraz Państwo z wody w większym stopniu niż normalnie, pojawiają się krótkotrwałe braki wody lub spadki ciśnienia. Dopóki zbiorniki układu w Jelonkach i Gołutowie wypełniają się wodą, problemy mogą powracać jeszcze przez dzień lub dwa. Na pewno pójdzie szybciej, jeśli nie będziecie Państwo pobierali wody "na zapas", gdyż to właśnie nadrabianie sobotnich zaległości (pranie, sprzątanie, gotowanie, kwestie higieny czy zaopatrzenia zwierząt) powodują, że pompy które pracują z podwójną wydajnością niż normalnie, czasami nie zdążą napełnić układu i dostaje on „zadyszki". Pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego kontrolują prędkości napełniania zbiorników i układu, aby zapewnić wodę dla wszystkich. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość tam, gdzie ciśnienie spada.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek