Gdyby awaria studni sprzed kilku lat została usunięta...

awaria wodociągowa wynikBardzo cieszy nas fakt usunięcia awarii, która dała się we znaki mieszkańcom miejscowości obsługiwanych przez hydrofornię w Gołutowie. Zasługujecie jednak Państwo na bardziej szczegółowe wyjaśnienia na temat przebiegu wydarzeń ostatnich dni.

Zgodnie z wyjaśnieniami które opublikowaliśmy wczoraj, hydrofornia w Gołutowie działa i aktualnie trwa uzupełnianie stanów wody w układzie. Jest to jednak możliwe tylko i wyłącznie dzięki pompie regenerowanej, którą wypożyczył Gminny Zakład Komunalny. Całego problemu z przedłużającą się przerwą w dostawie wody wcale by nie było, gdyby GZK posiadał na stanie sprzęt sprawny technicznie i gotowy w każdej chwili do użycia i gdyby na hydroforni obie studnie były sprawne. Niestety, po raz kolejny uwidacznia się radykalne niedoinwestowanie w zakład, które trzeba teraz nadrabiać. Okazało się, że awaria studni zapasowej sprzed kilku lat nie została usunięta, stąd konieczność oczekiwania na nową pompę na studni głównej. Na szczęście podjęliśmy już działania zmierzające do zaopatrzenia się w nowy sprzęt, gotowy do użycia w chwili kryzysu. Dopóki na wszystkich hydroforniach wszystkie otwory studzienne nie zostaną uruchomione, wszyscy, w tym również mieszkańcy obsługiwani przez hydrofornię w Rychlikach, muszą liczyć się z możliwością wystąpienia chwilowych przerw w dopływie wody w przypadku wystąpienia awarii.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek