Mamy nowego Radnego

Tym razem w tradycyjnej formie odbyła się II Sesja Rady Gminy Rychliki. W piątek 26 marca 2021 r. radni spotkali się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rychlikach. Nowo wybrany radny Andrzej Szponar otrzymał z rąk sekretarza gminy Elżbiety Biczak zaświadczenie o wyborze, złożył też uroczystą przysięgę. Ze względu na rezygnację Grzegorza Nazarewicza z funkcji radnego, Rada Gminy w tajnym głosowaniu wybrała nowego wiceprzewodniczącego rady, została nim Irena Piórkowska.

Po informacji międzysesyjnej wójta Zbigniewa Lichuszewskiego, radnym zaprezentowano informację dotyczącą fotowoltaiki przedstawioną przez firmy Quanta Energy z Warszawy oraz Zielona Energia Żuławska z Nowego Dworu Gdańskiego. Następnie radni przyjęli sprawozdanie z działalności Gminnego Zakładu Komunalnego w Rychlikach i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rychlikach a także sprawozdania z Programu Wspierania Rodziny za 2020 rok, z działalności Zespołu Interdyscyplinarnego za 2020 rok oraz działalności Komisji Rady Gminy za rok 2021. Przyjęto uchwały w sprawie zmian w składzie komisji Rady Gminy Rychliki, zmian w WPF, zmian w budżecie gminy na rok 2021, zasad przekazywania dla GZK środków pochodzących z rozliczeń VAT, w sprawie wydatków pogrzebowych, określenia tygodniowego wymiaru pracy dla nauczycieli. Rada przyjęła również uchwałę w sprawie wsparcia Powiatu Elbląskiego kwotą 277.245,31 zł na dokończenie budowy drogi powiatowej Święty Gaj – Kwietniewo oraz uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowych na prace konserwatorskie w kościołach w miejscowościach Święty Gaj, Kwietniewo i Jelonki.

Ze względu na sytuację pandemiczna w kraju, następne sesje Rady Gminy Rychliki odbywać się będą w trybie zdalnym. Gmina zakupi do tego celu dedykowane oprogramowanie do wideokonferencji.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl