• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Przypadki oszustw to w dalszym ciągu bardzo poważny i aktualny problem. Niestety nadal nie brakuje amatorów „łatwego zarobku”, którzy żerują na naszej naiwności i nieuwadze. Oszuści posługują się od wielu lat podobnymi metodami. Zależnie od potrzeb przestępcy mogą działać metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy na przykład „na pracownika socjalnego”, jednak niezależnie od sposobu działania, zawsze mają jeden cel – oszukać lub okraść ofiarę. Najczęściej stosowaną przez przestępców metodą nadal jest metoda na tak zwanego „wnuczka”.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Mapa rozprzestrzeniania się ASF

Hodowco  świń,  którego  gospodarstwo  znajduje  na  obszarze ochronnym  („żółtym”), pamiętaj,  że:

MUSISZ:

1)    utrzymywać  świnie  w sposób  wykluczający  kontakt  z  wolno  żyjącymi  dzikami  oraz ze  zwierzętami  domowymi, w  odrębnych,  zamkniętych  pomieszczeniach, w  których są utrzymywane tylko świnie, mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których  są utrzymywane inne zwierzęta kopytne;

2)    sporządzić  spis posiadanych świń, z podziałem na prosięta, warchlaki, tuczniki, lochy, loszki,  knury  i  knurki,  oraz  na   bieżąco  aktualizować  ten spis;

3)   codziennie  2x  (rano  i  wieczorem)  kontrolować  stan  zdrowia  świń

4)    karmić  świnie  wyłącznie  paszą zabezpieczoną  przed  dostępem  zwierząt  wolno żyjących;

5)    wyłożyć  maty  dezynfekcyjne  lub  zapewnić  niecki  dezynfekcyjne  odpowiednio  przed:

Uprzejmie informuje, że powiatowy lekarz weterynarii jest organem, któremu przysługuje prawo przyznawania kwalifikacji umożliwiających wykonywanie uboju poza rzeżnią do celów własnej konsumpcji domowej oraz realizowania bezpośrednich dostaw małych ilości drobiu, królików i zajęcy, w sposób nie powodujący u zwierząt jakiegokolwiek niepotrzebnego bólu, niepokoju lub cierpienia (§l1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt (Dz.U. z 2004r. Nr 205 poz. 2102 ze zm.).

W związku z trwającym okresem grzewczym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców udostępniamy komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy.
Komunikat
Plakat

W załączeniu komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu o wystąpieniu na terenie powiatu elbląskiego afrykańskiego pomoru świń. Pobierz komunikat

Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych.
Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek