Koronawirus w Gminie Rychliki

corona 5174671 1920 wynikW związku z wystąpieniem pierwszego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie Gminy Rychliki podjąłem decyzję o tymczasowym przywróceniu ograniczeń w organizacji pracy urzędu. Od jutra, tj. od 1 lipca br., Urząd Gminy Rychliki wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów.

Niestety, po raz kolejny jestem zmuszony prosić Państwo o załatwianie wszelkich spraw w sposób alternatywny, tj. Poprzez kontakt telefoniczny (55 248 81 55) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., platforma ePUAP: www.epuap.gov.pl, adres skrytki: URZĄD GMINY W RYCHLIKACH). Wyjątek stanowić będą pilne sprawy z zakresu Urzędu Stanu Cywilnego – te będą załatwiane po uprzednim telefonicznym umówieniu na wizytę. Kasa będzie nieczynna.

Decyzja o ponownym zamknięciu drzwi urzędu nie jest dla mnie łatwa. Wymagają tego jednak okoliczności. W czwartek sprawę w urzędzie załatwiała osoba z bliskiego otoczenia zakażonej. Zniesienie ograniczeń będzie możliwe dopiero w momencie otrzymania negatywnego wyniku badań, jakim poddano próbkę pobraną od odbywającego obecnie kwarantannę krewnego chorej.

Jednocześnie proszę wszystkich Mieszkańców i Mieszkanki o rygorystyczne podejście do znanych już dobrze zasad: zachowujmy dystans, zasłaniajmy usta i nos w zamkniętych pomieszczeniach, unikajmy dużych skupisk, często myjmy ręce. W tym trudnym momencie nie możemy pozwolić sobie na lekkomyślne zachowania.

 

Wójt Gminy Rychliki

Zbigniew Lichuszewski

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl