Modernizacja oczyszczalni ciągle trwa

rychlikicentrum00005Obecnie prowadzimy prace na oczyszczalni w Rychlikach Centrum, usytuowanej przy banku. Poprzedni system nie był naprawiany od lat i nie spełniał wymaganych parametrów. W ramach zadania wymieniane jest kompletne sterowanie oczyszczalni wraz z szafą i elektryką, modernizowana jest przepompownia oraz zamontowany przepływomierz. Środki finansowe na remont pochodzą z budżetu Gminy, a prace zakończą się w połowie grudnia.

Jeśli komuś wydaje się, że oczyszczalnie to dla gminy tylko zysk z opłat za odbiór ścieków, to się grubo myli. Gmina realizuje tutaj swoje zadania własne, jednak rzeczywistość jest taka, że tzw. inwestycja tego typu nie zwraca się nigdy, rzadko też udaje się pokryć bieżące koszty z bieżących wpływów. Oczyszczalnia Rychliki Centrum jest po Dymniku najstarszą oczyszczalnią na naszym terenie, obecna modernizacja była już po prostu niezbędna. Tylko dzięki doświadczeniu i umiejętnościom pracowników referatu ds. gospodarki wodno-ściekowej udawało się utrzymać prawidłowe parametry pracy obiektu. Mamy nadzieję, że obecne prace usprawnią procesy oczyszczania, a podpięcie do systemu monitoringu pozwoli na bieżącą i dokładniejszą kontrolę tych procesów i szybsze wychwytywanie awarii.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl