• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

#sadziMY w Gminie Rychliki

DSC 1424Dzisiaj miała miejsce druga odsłona zainicjowanej przez parę prezydencką akcji #sadziMY. W naszej gminie w przedsięwzięciu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.

Każda chętna osoba czy organizacja mogła zgłosić się do jednego z 430 nadleśnictw czy też do jednej z siedemnastu regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych i odebrać sadzonki lipy, świerku, klonu zwyczajnego czy klonu jaworu. Akcję oficjalnie zainaugurowali Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka wzięła udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.

Akcja ma przede wszystkim znaczenie symboliczne. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

W naszej gminie w inicjatywie wzięli udział podopieczni Środowisowego Domu Samopomocy w Kwietniewie, dzięki którym teren zrekultywowanego wysypiska śmieci w Rychlikach zyskał na bioróżnorodności. Miejmy nadzieję, że posadzone tam dzisiaj lipy już niedługo zaczną do siebie zwabiać pszczoły z okolicznej pasieki.

 

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek