• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Droga Marwica – Topolno Wielkie – mamy już wszystkie zgody

droga topolno min wynikW dniu dzisiejszym odebrane zostało pozwolenia na przebudowę drogi gminnej nr 104016N pomiędzy Marwicą a Topolnem Wielkim. Prace projektowe trwały dwa lata, ponieważ na początku była to droga wewnętrzna, którą przekwalifikowano na publiczną, aby można było skorzystać z dofinansowania przebudowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Zmieniły się więc warunki projektowe, wymagane szerokości oraz szereg innych czynników, które musiały zostać spełnione dla uzyskania pozwolenia, w tym dodatkowe prace geodezyjne oraz ponowne uzgodnienia między innymi z konserwatorem zabytków. Wymagało to nie tylko czasu, ale też zaangażowania pracowników Urzędu Gminy w Rychlikach. Na szczęście i zgodnie z planem, pozwolenie jest już wydane co otwiera nam drogę do kolejnego etapu, którym będzie złożenie wniosku we wrześniowej edycji o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021. Przypomnijmy, że właśnie rozpoczyna się remont tak właśnie dofinansowanej drogi gminnej nr 104007N w Jelonkach.

Nie zapominamy też o innych drogach gminnych. Jak tylko będzie to możliwe, wracamy do projektowania drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Lepno i Buczyniec. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy gotową dokumentację projektową przebudowy drogi osiedlowej w Jelonkach, udało się też w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków obniżyć o 100 tysięcy złotych kosztorys zaprojektowanej już drogi w Rejsytach. Obie dokumentacje w najbliższym czasie będą złożone w Starostwie Powiatowym do zgłoszenia prac budowlanych.

droga topolno pic wynik

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek