Skip to main content

100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018-11-07

Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tak doniosłą rocznicą w całej Polsce organizowane są różne przedsięwzięcia mające na celu uczczenie setnej rocznicy odrodzenia się Państwa Polskiego.

Dlatego też namawiamy Państwa do wywieszenia na domach i posesjach flag państwowych oraz serdecznie zapraszamy na uroczystości, organizowane na terenie naszej gminy, związane ze Świętem Niepodległości:

  • 9 listopada br. (piątek) o godz. 11:00 złożenie wieńca przez Wójta Gminy Rychliki przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rychlikach;
  • 11 listopada br. (niedziela) o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Rychlikach grupa teatralna Proskenion, wspólnie ze Szkołą Podstawową w Rychlikach oraz księdzem proboszczem, zapraszają mieszkańców na spektakl pn. „100 lat Niepodległej”;
  • 14 listopada br. (środa)  o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Jelonkach odbędzie się międzypokoleniowe spotkanie uczniów, wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach z członkami Klubu Seniora działającego przy Filii biblioteki w Jelonkach.