Skip to main content

Bezpieczna Wielkanoc

2018-03-30

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy nierozłącznie kojarzą się z szeregiem wpisanych w nie zwyczajów i tradycji. Jedną z nich jest oczywiście Śmigus Dyngus. Tradycja zdecydowanie najbardziej lubiana przez dzieci i młodzież, ale też chętnie podtrzymywana przez nieco starszą cześć naszego społeczeństwa. Niestety niektórzy podchodzą do niej w sposób nie do końca rozsądny, czasami nawet chuligański. Pamiętać należy, że „przesadne kultywowanie” tradycyjnego polewania się wodą w świąteczny poniedziałek może być powodem sporych problemów. Nie każdemu musi spodobać się przemoczenie do suchej nitki, zwłaszcza przy niezbyt sprzyjającej aurze, która ma towarzyszyć tegorocznym Świętom. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by tradycyjny lany poniedziałek kojarzył się nam wszystkim przez kolejny rok z dobrą zabawą, nie zaś z chuligańskimi wybrykami.

Warto też pamiętać, że przekraczając granice ustalone świątecznymi tradycjami narażamy się nie tylko na odpowiedzialność karną (np. za zakłócenie porządku czy zniszczenie mienia), ale też odpowiedzialność materialną (np. odszkodowanie za zniszczone ubrania). Świętujmy więc w sposób, który z jednej strony zapewni dobrą zabawę, z drugiej zaś zagwarantuje bezpieczeństwo i porządek.
Życząc wszystkim zdrowych i spokojnych, ale przede wszystkim bezpiecznych Świąt Wielkiej Nocy raz jeszcze proszę o zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku we wszystkim, co robimy.

Zastępca Komendanta    
Komisariatu Policji w Pasłęku
kom. Robert Papierowski