Skip to main content

BOGU NA CHWAŁĘ – LUDZIOM NA POŻYTEK

2018-06-04

Dzien StrażakaW dniu 02 czerwca 2018r. w Jelonkach odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka w połączeniu z jubileuszem 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelonkach.
Obchody poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Jelonkach w intencji czynnych strażaków ochotników i tych co odeszli na wieczną służbę. Główne uroczystości miały miejsce przed remizą OSP Jelonki pod przewodnictwem Prezesa Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rychlikach Druha Henryka Kiejdo i Komendanta Gminnego OSP w Rychlikach Druha Wiesława Walewskiego. W uroczystości uczestniczyli liczni zaproszeni goście jak Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu kpt. Łukach Kochan, Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Elblągu Druh Ryszard Janusz i inni.

W trakcie uroczystości odznaczono zasłużonych druhów oraz wręczono druhom i druhnom seniorom OSP Jelonki oraz osobom, które w znaczący sposób wniosły wkład w rozwój i działalność OSP Jelonki pamiątkowe albumy zawierające rys historyczny tej jednostki.
Po zakończeniu części oficjalnej na terenie okalającym remizę odbył się festyn z licznymi zabawami dla dzieci, pokazem działania OSP Jelonki i innymi atrakcjami.

Zdjęcia dzięki uprzejmości administratora strony www.ospjelonki.pl

 

{gallery}18/dzienstrazaka{/gallery}

 

Więcej zdjęć na stronie http://www.ospjelonki.pl