Skip to main content

Budowa przepustu zakończona

2018-12-12

przepustminPo wielu latach oczekiwań, mieszkańcy Wopit doczekali się zakończenia bardzo ważnej dla nich inwestycji. W dniu dzisiejszym oficjalnie dokonano odbioru budowy przepustu nad rzeką Brzeźnica w ciągu drogi gminnej Rejsyty – Wopity. Za kwotę łączną ponad 300 tys. zł (dokumentacja, nadzór i wykonanie) powstał przepust o wymiarach 180×200 cm, wraz z gabionami na wlocie i wylocie oraz szeroką drogą z barierkami. Oficjalnego odbioru dokonał wójt Zbigniew Lichuszewski, inspektor nadzoru Henryk Nowosad oraz kierownik budowy Tadeusz Koroś z firmy Domlux z Pasłęka.

Nie zabrakło mieszkańców sołectwa z nowym sołtysem Aliną Kruszewską na czele. Wójt podziękował wykonawcy za solidną robotę, jednocześnie informując zebranych o kolejnych planach na inwestycje drogowe gminy. Poinformował że jest przygotowana dokumentacja remontu drogi powiatowej Rychliki – Rejsyty i szansie jaka pojawia się na realizację tego remontu i remontów dróg gminnych w związku z uruchomieniem funduszy rządowych na drogi lokalne.

Dla przypomnienia, obok aktualnych, zamieszczamy „historyczne” już na szczęście zdjęcia, przedstawiające stan przepustu przed przebudową oraz z ubiegłorocznej wrześniowej ulewy, podczas której w połowie przepust został zarwany. Do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej, stąd decyzja władz gminy o konieczności budowy nowego obiektu.

{gallery}18/przepust2{/gallery}