Skip to main content

ĆWICZENIA KRYZYS 2019 W RYCHLIKACH

2019-10-04

kryzys20191W dniach 02-03 października na terenie Powiatu Elbląskiego odbyło się powiatowe ćwiczenia z zakresu niemilitarnych zadań obronnych, obrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego, w których aktywnie uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy w Rychlikach.
Ćwiczenia obejmowały wiele scenariuszy zdarzeń mogących mieć miejsce na terenie powiatu, naszej gminie przypadło zmierzenie się z zagrożeniem terrorystycznym w postaci podłożonej bomby w budynku Urzędu Gminy.

W dniu 03 października o godzinie 10.00 uzyskano informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w obiekcie urzędu, w związku z czym zarządzono ewakuację pracowników i osób postronnych przebywających w tym czasie w Urzędzie Gminy. Ewakuacja przebiegła w sposób bardzo sprawny i w krótkim czasie.
Przeprowadzone ćwiczenie miało na celu sprawdzenie procedur związanych danym zdarzeniem kryzysowym oraz wyrobienie zachowań wśród pracowników w przypadku realnego zagrożenia.
Jednocześnie bardzo przepraszamy osoby, którym mogliśmy utrudnić załatwienie spraw urzędowych w trakcie trwania ćwiczenia.

{gallery}19/kryzys2019{/gallery}