Skip to main content

Czy starostwo pomoże?

2020-09-30

Resized 20200928 124611 2107W poniedziałek, tj. 28 września br., Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski, pani Sekretarz Elżbieta Biczak oraz p.o. kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego w Rychlikach Józef Gryguć spotkali się ze Starostą Elbląskim Maciejem Romanowskim, żeby omówić warunki ewentualnej pomocy starostwa dla GZK. Dyskutowano również nad ważnymi dla naszej gminy kwestiami z zakresu drogownictwa.

Jednym z wątków odbytych rozmów była możliwość dofinansowania przez starostwo dodatkowego miejsca pracy w GZK. Pojawiła się również perspektywa doposażenia w kosztowny sprzęt, którego zakład tak rozpaczliwie potrzebuje. Konkretnie idzie tu o zakup nowego ciągnika. W sprawie GZK nasza delegacja otrzymała od starosty wstępną pozytywną deklarację wsparcia. Trzymamy kciuki za pomyślny finał sprawy.

Innym poruszonym tematem jest zły stan techniczny drogi powiatowej 1972N na liczącym 1km 340m odcinku od Protowa do południowej granicy naszej gminy. Wójt wyraził chęć „przejęcia” rzeczonego odcinka po uprzednim odremontowaniu go przez aktualnego właściciela. Pan starosta natomiast podjął decyzję dot. wykonania uproszczonego projektu remontu odcinka od skrzyżowania z drogą 527 do posesji pana Licznerskiego.

Spotkanie ze starostą było również świetną okazją do poruszenia tematów takich jak remont drogi nr 527 czy program pn. „Fundusz Dróg Samorządowych”, w ramach którego przyjmowane są wnioski na dofinansowanie do remontów dróg gminnych i powiatowych. Nasz urząd złożył już wniosek o dofinansowanie do remontu drogi z Marwicy do Topolna. Ponadto chcielibyśmy wspólnie ze starostwem wyremontować drogę z Jelonek do Śliwicy i ze Śliwicy do Barzyny.

 

Resized 20200928 124611 2107