Skip to main content

Demontaż płyt na Podleśnej

2018-04-17

droga podleśnaWczoraj (czwartek 12.04.2018 r.) wznowione zostały po okresie zimowym prace na drodze osiedla „Podleśna” w Rychlikach. Mieszkańcy osiedla w odpowiedzi na wcześniejszy apel zabrali auta z miejsc postojowych, z których usuwane są obecnie płyty drogowe. Dla ułatwienia mieszkańcom udostępniony został przejazd na plac naprzeciwko bloków z równoległej drogi tzw. agronomówki. Jednocześnie ustanowiono objazd do garaży za osiedlem, jednak z informacji od wykonawcy wynika, że przez krótki okres również tam mogą wystąpić utrudnienia. Zgodnie z zapowiedziami zdejmowanie płyt drogowych potrwa do soboty włącznie, od poniedziałku rozpocznie się korytowanie drogi i przygotowanie podbudów.

Wójt Gminy p. Henryk Kiejdo w dniu dzisiejszym złożył wizytę na placu budowy, aby osobiście przekonać się o zakresie rozpoczętych właśnie robót. Przy tej okazji zamienił kilka słów z mieszkańcami osiedla zapewniając, że efekt końcowy wynagrodzi niedogodności związane z budową.

W opinii p. Wodeckiego (mieszkającego na „Podleśnej”), mieszkańcy przyległych do drogi bloków pozytywnie odnoszą się do rozpoczętych prac, a w zdecydowanej większości ze spokojem godzą się na niedogodności związane z budową drogi, chodników i odwodnienia. Już teraz widoczny jest efekt wykonania kanalizacji deszczowej, ponieważ stojąca do tej pory cały rok woda, po prostu zniknęła z drogi.

O efektach i postępach robót będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

{gallery}18/podlesnadroga{/gallery}