Skip to main content

Dzień Edukacji Narodowej w ZS w Rychlikach

2011-10-15

Dzień Edukacji Narodowej przypada na 14 października. Z tej okazji w Zespole Szkół w Rychlikach nie było „zwykłych lekcji”.
O godzinie 900 uroczystą mszę świętą odprawił proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rychlikach, Ksiądz Samuel Józef Bommersbach. Uczestniczyli w niej: dyrekcja szkoły, emerytowani i obecnie pracujący nauczyciele, uczniowie. Nasz duszpasterz wręczył wszystkim nauczycielom po goździku, co było zaskakującym i wzruszającym przeżyciem.

O godzinie 1000 odbyła się oficjalna uroczystość poprowadzona przez Dyrektora Zespołu Szkół w Rychlikach – panią Elżbietę Biczak.
W uroczystości wzięli udział: p. Krystyna Chojnacka – Borosiewicz, w zastępstwie Wójta Gminy Rychliki – pana Henryka Kiejdo, który z powodu natłoku obowiązków nie mógł przybyć osobiście, Przewodnicząca Rady Gminy – pani Halina Zbróg.
Nie zabrakło również emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Przybyli też niektórzy rodzice uczniów i osoby zaprzyjaźnione z naszą placówką, w tym jej absolwenci.
Pani K. Chojnacka – Borosiewicz złożyła, w imieniu wójta i własnym, życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, złożyła na ręce dyrekcji szkoły kwiaty oraz wręczyła nagrody.
Nagrody Wójta Gminy Rychliki otrzymali : p. Elżbieta Biczak – dyrektor szkoły, p. Andrzej Kur, p. Michał Fedak, p. Marianna Mazur, p. Halina Bałaban.
Dyrektor ZS, pani Elżbieta Biczak, wręczyła nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły i nagrodziła pracowników administracji i obsługi. Podziękowała za przybycie zaproszonym gościom, życzyła wielu sukcesów nauczycielom.
Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane przez uczniów klas szóstych SP, pod kierunkiem nauczycieli: p. Beaty Jaranowskiej, p. Małgorzaty Rogalskiej, p. Michała Fedaka.