Skip to main content

Dni Rodziny w bibliotece

2016-06-15

W dniu 9 czerwca 2016 r. w sali przy Bibliotece Publicznej Gminy Rychliki odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Moja rodzina i ja”. Konkurs przygotowany został przez Bibliotekę Publiczną w ramach obchodów XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”. Celem konkursu było  promowanie wartości rodziny w życiu każdego człowieka, jak również  kształtowanie umiejętności współpracy w najbliższej rodzinie.

Na konkurs wpłynęły 22 prace w dwóch kategoriach wiekowych: – uczniowie z klas 0 – I i uczniowie z klas II i III. Prace wykonane dowolną techniką malarską – wspólnie przez dzieci i ich rodziców, oceniło jury w składzie – P. Halina Zbróg i P. Barbara Deroszewska. Zwycięzcami konkursu zostali:
klasy 0 – 1
I miejsce – Iga Lemańska
II miejsce – Maja Kujawska
III miejsce – Zuzanna Zasada
IV miejsce – Alicja Zbąska
V miejsce – Dżesika Brzozowska

klasy II – III
1 miejsce – Sebastian Śliwiński
II miejsce – Tomasz Makarenko
III miejsce – Julia Żuk
IV miejsce – Michał Stachyra
V miejsce – Natalia Beczek

Wymienione osoby uhonorowane zostały nagrodami w postaci książek i dyplomów, pozostali uczestnicy zmagań plastycznych otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że podczas wręczania nagród obecni byli rodzice dzieci biorących udział w konkursie, co dzieciom sprawiło ogromną radość. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili również: Krystyna Chojnacka – Borosiewicz – sekretarz gminy, Agnieszka Jundziłł – inspektor urzędu gminy w Rychlikach, Alicja Zając – Goszcz – dyrektor ZS w Rychlikach, jury konkursu w osobach Haliny Zbróg i Barbary Deroszewskiej oraz wszyscy uczniowie oddziałów 0 – III z ZS w Rychlikach ze swoimi wychowawczyniami, którym serdecznie dziękujemy za wzorową współpracę w roku szkolnym 2015/2016.

{gallery}16/dnirodziny{/gallery}