Skip to main content

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca

2020-06-27

zakonczenie roku miniatura wynikWczoraj (26 czerwca br.) dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne, wręczenie świadectw w Szkole Podstawowej w Rychlikach, podobnie jak w większości innych placówek oświatowych, zostało przeprowadzone bez organizacyjnego rozmachu.

W miniony czwartek (25 czerwca br.) w Szkole Podstawowej w Rychlikach odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów. Listę zaproszonych gości ograniczono do minimum. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski, przedstawicielka Rady Rodziców Dorota Maruszak, dyrekcja szkoły, wychowawczynie, nauczycielki wspomagające oraz absolwenci. Po przemówieniu Dyrektora Jacka Tuńskiego oraz złożeniu ślubowania przez absolwentów nastąpił moment wręczenia świadectw z wyróżnieniem, które otrzymało w tym roku 11 osób. Następnie Wójt Zbigniew Lichuszewski wręczył nagrody ufundowane przez Urząd Gminy dla uczniów z najwyższymi wynikami. Karty podarunkowe otrzymali: Aleksandra Król z kl. 8a (za najwyższe wyniki w grupie tegorocznych absolwentów) i Michał Stachyra z kl. 6a (za średnią 6,0). Uczniowie ci otrzymali również nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Uczniowie z klas 0-7 odebrali świadectwa dzień później, 26 czerwca. 

Rok szkolny 2019/2020 był z pewnością jednym z najtrudniejszych w historii polskiej oświaty. W marcu z powodu epidemii COVID-19 uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli edukację w sposób zdalny. Teraz rozpoczęły się jednak wakacje. Z tej okazji, wszystkim uczennicom i uczniom, życzymy bezpiecznego wypoczynku i niegasnącej ciekawości świata. Nauczycielom i rodzicom – dziękujemy za niezłomność w obliczu radykalnych zmian w procesie nauczania.

{gallery}20/zakonczenie_2020{/gallery}