Skip to main content

Dojazd do Wopit możliwy

2017-09-30

naprawa przepustu wopityUlewne deszcze z dnia 18 września br. oraz wysoki stan wody w Brzeźnicy spowodował, że od ponad tygodnia nie był możliwy przejazd drogą gminną Rejsyty-Wopity. Woda rozmyła przepust, który był jedynym przejazdem do miejscowości Wopity. Pozostał jedynie wąski pas pozwalający na przejście pieszych. Pierwsze działania w sprawie odbudowy lub przebudowy przepustu podjęto już we wtorek 19 września, jednak wysoki stan wody nie pozwalał na podjęcie żadnych prac. O pomoc poproszone zostało wojsko, jednak procedury służbowe są długotrwałe i do dnia 27 września nie było wiadomo, czy pomoc taka zostanie nam udzielona.

Dlatego też, nie mogąc już dłużej czekać, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w dniu wczorajszym pracownicy Urzędu Gminy oraz Gminnego Zakładu Komunalnego uzupełnili wyrwę w przepuście, zabezpieczając wcześniej uszkodzoną rurę przepustową specjalną włókniną. W tej chwili przejazd jest już możliwy, lecz zalecana jest ostrożność, ponieważ trzeba jeszcze poprawić zabezpieczenia przyczółków oraz ułożyć płyty drogowe na nawierzchni przejazdu. Prace te zostaną zakończone w najbliższym czasie.
Za pomoc w naprawie dziękujemy firmom SKANSKA Oddział Iława, ALEX Rychliki, WODROL Dywity oraz p. Henrykowi Nowosad i p. Januszowi Grasińskiemu.

 

{gallery}17/przepust{/gallery}