Skip to main content

Duchowa uczta

2012-12-09

Jeszcze w Jelonkach nie opadły emocje po obchodach V-lecia chóru “Buczyna”, a mieszkańcy wsi znów mieli okazję obcować ze sztuką za sprawą wystawionej dziś (9 grudnia, godzina 16.00) sztuki Adama Mickiewicza, “Dziady, część II”. Opracowanie, będące zasługą całego sztabu osób pod kierownictwem pana Michała Fedaka, zaskoczyło poziomem profesjonalizmu. Gry aktorskiej, jak i efektów specjalnych, nie powstydziłby się zawodowy teatr. Aż wierzyć się nie chce, że spektakl powstawał “chałupniczo”. Dziękujemy i chcemy więcej!

Pracując z młodymi ludźmi wciąż słyszę ich narzekania, że “tu nic się nie dzieje i nic tu nie ma”. Zazwyczaj pytam ich w takiej chwili: “a co zrobiłeś (zrobiłaś), żeby jednak coś tu było i coś się działo?” I oto spotkałem pokaźną grupę ludzi z Rychlik i okolic, którzy tworzą coś wielkiego i ważnego dla całej lokalnej społeczności! Wspaniałe przeżycia! Niezapomniany spektakl utrzymany w atmosferze tajemniczości i grozy. Chwilami aż ciarki szły po plecach! Wyrażam podziw i szacunek dla pana Michała Fedaka i całej grupy osób, które pomogły mi ponownie przeżyć tę sztukę Adama Mickiewicza.
Widownia nie była zbyt liczna, ale oklaskiwała aktorów na stojąco, bo rzeczywiście na to zasłużyli! Gratulacje i ponowne podziękowania dla całego zespołu.

Marian Kamiński