Skip to main content

Duży sukces piłkarzy ZS Rychliki w VI edycji Gimnazjady Sportowej

2014-06-08

W maju  na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się VI edycja Gimnazjady Sportowej.  Gimnazjaliści rywalizowali  w piłce siatkowej (dziewczęta) oraz w piłce nożnej  (chłopcy)
Dużo emocji dostarczyły mecze  piłkarzy. Po rozegraniu spotkań grupowych w finale spotkały się reprezentacje Gimnazjum z Rychlik  oraz Gimnazjum nr 1 z Pasłęka. Po zaciętym meczu zwycięstwo 2:0 odniosła drużyna ZS z Rychlik, zdobywając tym samym złote medale oraz Puchar Starosty Powiatu Elbląskiego .

Drugie miejsce, srebrne medale oraz Puchar Dyrektora ZSEiT w Pasłęku przypadł drużynie Gimnazjum nr 1 z Pasłęka. W meczu   o trzecie miejsce Gimnazjum Miłakowo pokonało drużynę z Dobrego 1:0, tym samym zdobywając brązowe medale. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Zaborny (kapitan), Piotr Janiszek, Arkadiusz Blacha, Radosław Ciarciński, Krystian Duda, Bartosz Czarnecki, Łukasz Ciuba, Dawid Żmijewski, Hubert Rogala, Krystian Maciszak
Opiekun: Andrzej Szponar
W turnieju piłki siatkowej dziewcząt najlepsze w klasyfikacji końcowej okazały się młode siatkarki z Miłakowa, które wygrały wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ZS Rychliki (Paulina Król, Angelika Bąk, Paulina Jacuńska, Martyna Białek, Paulina Gajdarenko, Paulina Kozłowska, Alicja Ochalik, opiekun:J oanna Sertel).  Natomiast trzecie zespół z  Pasłęka (Gimnazjum nr 1).