Skip to main content

Dzień Dziecka w Rychlikach

2019-06-05

dzień dziecka w sołectwie RychlikiW dniu 1 czerwca 2019 r. w Rychlikach odbył się Piknik Rodzinny z okazji dnia dziecka. Punktualnie o godz. 12 rozpoczęliśmy od przywitania Naszych gości. Głos zabrali organizatorzy i zaproszeni goście Pan Zbigniew Lichuszewski i Pani Elżbieta Biczak, życząc dzieciom mnóstwo radości z okazji ich święta.
Dzieci i ich rodzice mogli aktywnie spędzić czas biorąc udział w wielu przygotowanych atrakcjach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje przygotowane przez OSP Rychliki: łowienie rybek i strącanie wodą pachołków. Strażacy wykonali pokaz pierwszej pomocy oraz dostarczyli wrażeń przejażdżką wozem strażackim. Nie zabrakło też Panów Policjantów. Dzieci mogły obejrzeć i usiąść w wozie policyjnym oraz przymierzyć strój bojowy.

Wspaniałą atrakcją, a dla nas przyjemnością było gościć na pikniku Panów ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska” w Pasłęku. Dzięki ich uprzejmości można było postrzelać z łuku, zmierzyć się w walce na miecze i obejrzeć pokaz chodzenia na szczudłach.
Prawdziwą frajdą dla naszych maluchów okazało się rozbijanie piniaty przygotowanej przez Panią Karolinę.
Organizatorzy pikniku zapewnili uczestnikom pyszny poczęstunek. Podczas wspólnej zabawy zbierane było pieniądze na zakup sztandaru dla OSP Rychliki. Dzięki hojności naszych gościu udało się zebrać kwotę 600 zł.

Dziękujemy:
Pani Justynie Grabowskiej za przepiękne malowanie twarzy naszych pociech, Pani Bożenie Miszczuk za prowadzenie konkursów i zabaw dla dzieci
Panu Michałowi Fedak za oprawę muzyczną Pikniku Pani Jolancie Marek-Ryś za dokumentację fotograficzną,
Oli Pankiewicz, Marcie Kędzierskiej oraz Wiktorii Marek-Ryś za pomoc przy stanowiskach z poczęstunkiem,
Pani Karolinie Makowskiej za przygotowanie piniaty,
Panu Mateuszowi Sitek za pomoc w przygotowaniu rekwizytów do konkurencji wszystkim Paniom, które wykazały mnóstwo dobrej woli przygotowując poczęstunek w formie ciast, a także tym, które bardzo chętnie pomogły przy sprzątaniu po Pikniku.

Rada Sołecka oraz OSP Rychliki ogromnie dziękują sponsorom, bez których nie udałoby się zorganizować tak cudownej imprezy:

Auto Center Jakub Korytkowski
MK Agro Magdalena Kaczyńska
BS Pasłęk
„Domar” Dorota Maruszak
„Moto Dex” Robert Wyrębski
Barter gaz Schmith Polska SA
F.H.U. Arkadiusz Zawadzi
MIP Piotr Żuk
AVIVA
Sklep Bartek Bartosz Michewicz
Sklep „Ziompol” Mateusz Musiński
Sklep „Kredka” Radosław Majewski
Sklep „Benikol” Edyta Pink
SP Rychliki
Paki Prints Piotr Borysiewicz

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazane wsparcie!!!
Piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zachęcamy do śledzenia działań Rady Sołeckiej Rychliki na Facebooku.

{gallery}19/dzien_dziecka_rychliki{/gallery}