Skip to main content

Dzień otwarty w Mazurolandii

2013-05-10

Już w najbliższą niedzielę 12. maja Mazurolandia – mazurski park atrakcji, położony w Gierłoży k. Kętrzyna, zaprasza na Dzień Otwarty. Tego dnia wszyscy goście będą mogli bezpłatnie zwiedzić miejsce, które łączy świetną zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego.
Podczas Dnia Otwartego będzie można skorzystać z ciekawych atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury. W Parku Miniatur Warmii i Mazur zobaczymy miniatury najpiękniejszych zabytków regionu, m.in.: zamek w Malborku, bazylika w Świętej Lipce, pałac w Drogoszach.

Kulturę regionu poznamy w skansenie ludowym w postaci naturalnej wielkości chat: warmińskiej i mazurskiej.
Park Militariów zaprezentuje m.in. stroje historyczne, eksponaty z okresu II wojny światowej, pojazdy militarne oraz unikatową makietę Wilczego Szańca o pow. 40 m kw. Na strzelnicy militarnej ASG będzie można postrzelać z replik broni historycznej.
W grodzisku rycerskim zobaczymy zbroje, kolczugi, tarcze i miecze, a także oddamy strzały z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej.
Fani futbolu będą mogli obejrzeć wystawę „Euro 2012 w miniaturze” prezentującą miniatury polskich i ukraińskich aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Oprócz ośmiu stadionów w skali 1:100 w hali wystawienniczej znajdą się wielkoformatowe, archiwalne zdjęcia przedstawiające historię polskiej i ukraińskiej piłki nożnej.
Najmłodsi goście będą mogli skorzystać ze wszystkich uciech Parku Rozrywki tj.: kolejka elektryczna, trampolina, bungee, dmuchane zjeżdżalnie, tory przeszkód.
Mazurolandię można bezpłatnie zwiedzać w niedzielę 12. maja w godzinach 9.00-18.00.