Skip to main content

Dzień Strażaka 2015

2015-05-25

W dniu 23 maja 2015 roku na placu Środowiskowego Domu Pomocy w Kwietniewie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła  Masza Święta w intencji strażaków w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kwietniewie, odprawioną przez Ks. Proboszcza Mirosława Bułeckiego.

W obchodach uczestniczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Rychlik, Jelonek, Świętego Gaju oraz Kwietniewa. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaki Wzorowy Strażak nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu oraz odznaki „za wysługę lat” nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Rychlikach .
Wójt Gminy Rychliki Henryk Kiejdo podziękował wszystkim strażakom za ofiarność w służbie, za niezawodność i zaangażowanie we wszystkich trudnych chwilach podczas ratowania życia, zdrowia i mienia mieszkańców Naszej Gminy. Do życzeń przyłączył się również Komendant Miejski PSP w Elblągu Tomasz Świniarski, wręczając list okolicznościowy na ręce Wójta z okazji obchodów Dnia Strażaka.
Uroczystość poprowadził Komendant Gminny dh Tomasz Marcinkowski.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani strażacką grochówką, ufundowaną przez organizatora.