Dzień Strażaka i Dzień Dziecka w Rychlikach
Dnia 30 maja 2026 r. miały miejsce połączone obchody Dnia Strażaka oraz Dnia Dziecka w Rychlikach. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele w Rychlikach, skąd korowód przeszedł na parking przy nowym Urzędzie Gminy Rychliki. Tam przede wszystkim uroczyście podsumowano kolejny rok pracy strażaków ochotników. Wręczono nagrody i odznaczenia dla druhów szczególnie zaangażowanych w działania ratownicze, oraz przyjęto ślubowanie od członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Symbolicznie pożegnano druha Wiesława Walewskiego, który chociaż zakończył pełnienie funkcji Komendanta Gminnego OSP, nie rozstaje się ze służbą i nadal będzie czynnym strażakiem ochotnikiem.
Kulminacją obchodów było uroczyste oficjalne przekazanie „nowego” wozu bojowego dla jednostki OSP w Rychlikach. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy udali się na plac przy Orliku na poczęstunek. Tam też już trwały gry i zabawy dla dzieci z okazji ich Święta.
















































































Zdjęcia: Jolanta Marek-Ryś, Robert Cytrycki, Robert Gliński




