Skip to main content

Dzień Ziemi w SP Jelonki

2011-05-04

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jelonkach brali udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Ten dzień obfitował wieloma interesującymi wydarzeniami. Pierwszym niewątpliwie było spotkanie z p. Sławomirem Pyrko, który podczas spotkania z uczniami mówił wiele na temat zagrożeń, jakie niosą różnego rodzaju używki, ale który przede wszystkim zachwycił grą na gitarze akustycznej i harmonijce ustnej w rytmie bluesa.

Kolejnym punktem dnia były występy artystów z klas I-III oraz IV-V. Dzieci pod opieką p. Bożeny Mięsikowskiej przygotowały niemieckojęzyczne przedstawienie, które bez wątpienia urozmaiciło obchody Dnia Ziemi.

Jako że tegorocznym hasłem przyświecającym imprezie jest : „las całkiem blisko nas”, również my postanowiliśmy potraktować je na swój sposób dosłownie, sadząc pod czujnym okiem podleśniczego z nadleśnictwa Kwiatowo – pana Marka Wojtowicza drzewka i krzewy iglaste, ogradzając posesję szkoły. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość poznania zwyczajów samicy sokoła wędrownego – podopiecznej pana Marka. Niektórzy szczęśliwcy mogli nawet sprawdzić na własnych barkach, jak ciężki i czy rzeczywiście oswojony, i niegroźny to ptak.

Podczas gdy starsi uczniowie sadzili drzewka, młodsze dzieci zajmowały się porządkowaniem posesji szkolnej.

Obchody Dnia Ziemi zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy rekreacyjne.

{gallery}11/16{/gallery}