Skip to main content

Ferie zimowe w górach

2013-02-08

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły wyjechali do Zakopanego. Wycieczkę zorganizował Jacek Tuński a opiekunem dzieci była Bożena Mięsikowska.  Wsparcie finansowe natomiast zapewnił Pan Wójt Gminy Rychliki Henryk Kiejdo.
Na zimowisko wyjechaliśmy 19 stycznia w godzinach nocnych. Gdy po kilkunastogodzinnej podróży dotarliśmy do Zakopanego, zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie „Zakopiec.”

 Głównym  celem  wycieczki było centrum szkoleń narciarskich „Nosal”, gdzie nasi uczniowie mogli stawić pierwsze kroki na nartach a niektórzy nawet szlifować swoje wcześniej zdobyte  umiejętności .  Te osoby, które preferowały jednak jazdę na łyżwach, mogły skorzystać z tych atrakcji jeżdżąc na lodowisku z torem wyścigowym dla panczenistów przy Miejskim Ośrodku Sportu .  Inną formą rekreacji z jakiej mogli  korzystać nasi uczniowie była kąpiel w Aquaparku  oraz rozgrywki w boeingu. W pewien słoneczny dzień naszego pobytu, uczniowie wjechali kolejką linową na Gubałówkę, aby podziwiać piękne widoki całej okolicy z wysokości ponad 930 metrów.  Nie obyło się również bez długiego spaceru po Krupówkach, gdzie można było zrobić niepowtarzalne zakupy dla swoich bliskich. Po długich marszrutach po Zakopanem wszyscy chętnie jedli posiłek a bardziej odporni na zmęczenie rozgrywali mecze w tenisie stołowym.
Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w  naszej pamięci. Mamy również nadzieję, że kolejne wyjazdy będą równie udane.

Bożena Mięsikowska

{gallery}13/gory{/gallery}