Skip to main content

Festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka w ZS w Rychlikach

2013-06-09

Nawet deszczowa pogoda nie popsuła dnia, na nadejście którego czekają wszystkie dzieci … i jak się okazuje nie tylko one:)
Dzień Dziecka, bo o niego tu chodzi, w naszej szkole  obchodziliśmy 5 czerwca pod znakiem wędkowania. To już piąta edycja festynu organizowanego wspólnie z PZW w Rychlikach. Jak zwykle obfitował on w różnorodne konkursy wędkarskie, sportowe, sprawnościowe.
      Obchody Dnia Dziecka rozpoczął pan Mirosław Szewczun- dyrektor szkoły, składając życzenia dzieciom i młodzieży w dniu ich święta.

      Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w takich konkursach jak: „celny spławik” czy „podbierak pełen piłek”. Jednocześnie odbyły się  rozgrywki sportowe w piłce nożnej i siatkówce. Dużym powodzeniem cieszyła się gra w krykieta dla klas czwartych, piątych i szóstych.  Konkurencje sportowe przygotował pan Andrzej Szponar. Rozgrywki prowadzili i sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego przy pomocy wychowawców.
Maluchy z klas 0-3 mogli wykazać się umiejętnością łowienia ryb: ci z klas młodszych na małym baseniku, a młodzież swoje umiejętności wędkarskie wypróbowała 27 maja w miejscowości Kiersity. Konkursy te przygotowali członkowie PZW i straż pożarna. Klasy 2 i 3 SP sprawdzały swoje umiejętności w konkursach plastycznych: “Na ryby z Sawką” oraz ” Wiem, jak segregować śmieci”.
Bawiono się przy muzyce oraz poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.
Na zakończenie imprezy Wójt Gminy Rychliki pan Henryk Kiejdo,  przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz członków PZW wręczył nagrody zwycięzcom konkursów.
  Nagród było dużo, bo sponsorzy okazali się bardzo hojni.
Czołowe miejsca w łowieniu ryb zajęli:
Chłopcy gimnazjum:
1.    Krasodomski Patryk
2.    Tyburski Kamil
3.    Zienkiewicz Jakub
Chłopcy SP:
1.    Czarnecki Michał
2.    Zięba Jacek – 3
3.    Kozłowski Adrian
Dziewczęta
1.    Marek – Ryś Wiktoria
2.    Ochalik Alicja
3.    Zalewska Natalia
Czas na podziękowania:

Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę  tych osób które zaangażowały się w poszukiwanie sponsorów oraz organizację Festynu Wędkarskiego z Okazji Dnia Dziecka (p. Adama Proszowskiego, p. Andrzeja Szponar i oczywiści p. Mirosława Szewczuna). Duże podziękowania dla Straży Ochotniczej z Rychlik (p. Mariusza Cebula) za przygotowanie basenu do wędkowania dla maluchów.
Głównymi sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Rychliki Henryk Kiejdo oraz Grzegorz Misiewicz właściciel firmy „CLEANER” którzy przekazali pokaźne środki finansowe. Jak co roku wspierają nas: Sklep wędkarski „ROBAL” Wojciecha Głuchowskiego z Elbląga, Hurtownia sprzętu wędkarskiego” SAWKA” Edwarda  Sawki  z Elbląga, Sklep wędkarski „SHARK” Piotra Siółkowskiego z Elbląga, Firmy: JAXON, DRAGON, EXPERT, KONGER, TRAPER, GUT-MIX – Edmunda  Gutkiewicza, BALSAX, SENSAS, MONDIAL.
Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…

Alicja Kasperowicz

 

{gallery} 13/dziendziecka{/gallery}