Skip to main content

Festyn wędkarsko – sportowy z okazji Dnia Dziecka

2010-06-09

1 czerwca 2010 roku w Zespole Szkół w Rychlikach odbył się festyn wędkarsko – sportowy z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami tej imprezy byli: Zespół Szkół w Rychlikach, Koło PZW nr 50. Głównym punktem były zawody wędkarskie, w których uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Pierwsza grupa to zawodnicy klas 0-3, druga dziewczęta klas 4-6 szkoły podstawowej, trzecią stanowili chłopcy z klas 4-6 sp, czwartą gimnazjaliści z p. Gabrielą Żylis na czele.
Łowisko (rozkładany zbiornik z wodą) dla klas 0-3 przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna z Rychlik.

Zadaniem uczestników tej zabawy było wyłowienie jak największej ilości styropianowych rybek w określonym czasie. Najlepiej poradził sobie Sławomir Licznerski (21 pkt.). Równocześnie na zbiorniku wodnym w centrum wsi rywalizowali wędkarze z klas starszych szkół podstawowych z Rychlik i Jelonek oraz gimnazjum. Ze zmiennym szczęściem wędkowało 44 zawodników, którym kibicowali koledzy i koleżanki. Zawodnicy mogli korzystać z zanęty ufundowanej przez mistrza Polski w wędkarstwie spławikowym Edmunda Gutkiewicza oraz sklep wędkarski „Robal” z Elbląga. Po dwugodzinnych zmaganiach, sędziowie Andrzej Szponar, Adam Proszowski, Wojciech Tyburski oraz Marek Deroszewski podliczyli złapane ryby w poszczególnych kategoriach. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Marek-Ryś, największą rybę o długości 33 cm złowił Bartosz Furman, w kategorii gimnazjalnej wygrał Mateusz Tyburski. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody przekazane przez: Edmunda Gutkiewicza, Wojciecha Głuchowskiego z Elbląga, Edwarda Sawkę z Elbląga, Piotra Siółkowskiego z Elbląga, Krystynę Machul z Pasłęka, Lecha Dawidowicza i Mieczysława Komarnickiego oraz ZO PZW w Elblągu. Kiedy wędkarze próbowali przechytrzyć ryby w szkole trwała zabawa na całego. Z okazji tego święta przewidziano różnorodne atrakcje i konkursy. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęła pani Elżbieta Biczak- dyrektor szkoły, składając życzenia dzieciom i młodzieży w dniu ich święta. Następnie uczniowie z nauczycielami przemaszerowali barwnym korowodem przez naszą miejscowość. Wychowawcy przeprowadzili w klasach konkursy: plastyczny na najbardziej oryginalną rybę oraz sprawdzający wiedzę uczniów na temat szkodliwego działania nałogów na zdrowie człowieka. Konkurs ten przygotował pan Jacek Tuński – przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzień Dziecka to również dzień sportu szkolnego. Zabawy sportowe odbywały się na sali gimnastycznej. Rywalizująca młodzież musiała wykazać się szybkością, sprytem oraz inteligencją w takich konkurencjach jak: bieg po kopercie, bieg na krążkach po obwodzie koła, rzuty do celu, rzuty do celu poziomego czy slalom z prowadzeniem piłki. Bawiono się przy muzyce oraz poczęstunku: grillowanie kiełbasek, grochówka, lody, napoje, ciasto przygotowane przez rady sołeckie. Na zakończenie imprezy Panie: dyrektor- Elżbieta Biczak oraz wicedyrektor Gabriela Żylis wręczyły nagrody zwycięzcom konkursów. Pani Teresa Konopka z ZO PZW w Elblągu oraz Mieczysław Peret wręczyli nagrody w konkurencjach wędkarskich.
W konkursie o szkodliwości nałogów przyznano 6 równorzędnych miejsc:

 • Arek Turyna- klasa III b Gimnazjum
 • Ala Łuczkiewicz- klasa I a Gimnazjum
 • Kamila Lewandowska- klasa III b Gimnazjum
 • Radek Wiktor- klasa IV b SP
 • Agata Pawłowska- klasa V SP
 • Agata Żuk i Weronika Duda klasa III SP

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach:
Slalom z prowadzeniem piłki – Dawid Drapała
Bieg po kopercie – Żuk Jakub(1-3), Beczek Magdalena (4-6), Drapała Dawid (gimnazjum)
Rysunek – Załęska Dominika
Głównym inicjatorem tej imprezy był Adam Proszowski z Zarządu PZW Koło nr 50 w Rychlikach.
To dzięki sponsorom i wysiłkowi wszystkich nauczycieli festyn mógł mieć tak duże zainteresowanie i powodzenie, dlatego w imieniu dzieci składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Główni sponsorzy:

 • Sklep Wędkarski „Robal” w Elblągu
 • Edmund Gutkiewicz
 • Urząd Gminy w Rychlikach
 • Hurtownia Wędkarska „Sawka”
 • Sklep Wędkarski „Shark” z Elbląga
 • Sklep Wędkarski w Pasłęku
 • Sklep Muzyczny „VIDMUZ” z Elbląga
 • Zarząd Oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rychlikach
 • Rady Sołeckie: Jelonki, Rychliki, Rejsyty, Wysoka, Kwietniewo.