Skip to main content

Gabriel i Jonasz – dwaj bracia z Rychlik potrzebują naszej pomocy

2018-05-08

Gabriel (9) lat i Jonasz (5) lat – dwaj bracia z Rychlik potrzebują naszej pomocy. Gabriel ma zdiagnozowany autyzm, Jonasz ma stwierdzoną afazję rozwojową, wykazuje też wiele cech autystycznych. Muszą uczyć się rzeczy, które dla zdrowych osób są naturalne. Dlatego w imieniu rodziców chłopców prosimy Państwa o pomoc w zapewnieniu finansowania ich rocznej terapii.
Gabryś wymaga wsparcia logopedycznego, psychologicznego, pedagogicznego, integracji sensorycznej oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Przyjmuje również leki. Jonaszek wymaga pracy logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej, integracji sensorycznej i terapii ręki, która ma bardzo duży wpływ na rozwój mowy u dzieci.

Obaj chłopcy są objęci zajęciami terapeutycznymi w naszej szkole w Rychlikach oraz zajęciami dodatkowymi, na które rodzice ich dowożą do Elbląga. Przy stałej intensywnej i ukierunkowanej pracy terapeutycznej ze specjalistami oraz pracy w środowisku domowym chłopcy mają bardzo duże szanse na normalne życie w przyszłości.
Jednak przybliżony roczny koszt związany z kompleksową rehabilitacją i wspomaganiem rozwoju chłopców wynosi aż 36 tys. zł. Środki zebrane podczas zbiórki pomogą opłacić zajęcia integracji sensorycznej, terapii ręki, zajęć ogólnorozwojowych, turnus rehabilitacyjny oraz leki.
Każdy z nas może pomóc za pośrednictwem największego portalu zbiórek charytatywnych w Polsce, który jest prowadzony przez Fundację Siepomaga. Wjedź na stronę: www.siepomaga.pl/bracia-lipscy i pomóż sąsiadom?
Bezpośrednich wpłat można dokonać:
przelewem na konto bankowe (Alior Bank 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 tytułem: 10007 Gabriel i Jonasz Lipscy Darowizna)

Zachęcamy również do rozpowszechnienia zbiórki. Niech zielony pasek szybko się zapełni.