Skip to main content

Gmina Rychliki chce dotrzeć do inwestorów

2014-06-10

By przyciągnąć do Rychlik nowych przedsiębiorców i nowych mieszkańców – równolegle z rozwojem infrastruktury – musimy prowadzić działania marketingowe. Dlatego zgłosiliśmy hydrofornię w Gołutowie do udziału w prestiżowym konkursie „Modernizacja Roku 2013”.

Dlaczego do konkursu wybraliśmy tę inwestycje?

Ponieważ nowoczesna technologia hydroforni, położenie w najwyższym punkcie gminy (co zmniejsza koszty eksploatacji) i wystarczające zasoby wody dobrej jakości dają szansę na sukces. O wynikach konkursu zdecyduje jednak zespół specjalistów z zakresu architektury i budownictwa, który będzie wizytował inwestycję w Gołutowie.

Głos mieszkańców jest ważny.
Konkursowi towarzyszy plebiscyt internetowy. Wystarczy wejść na stronę:
http://www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt
wybrać kategorię Ochrona środowiska, a następnie hydrofornię w Gołutowie i zagłosować.
Plebiscyt internetowy to nie tylko rywalizacja o dodatkową nagrodę dla gminy, lecz także integracja mieszkańców. Pokażmy, że jesteśmy dumni ze zmiany wizerunku naszych wsi. Czas, by Gmina Rychliki była rozpoznawalna w regionie i kojarzona z rozwojem.
Co zyskujemy jako gmina?
Kampania promocyjna konkursu w ogólnopolskich mediach i na stronie plebiscytu pozwala nam już dziś docierać bezpośrednio do tych, którzy inwestują, budują i projektują.
W kwietniu w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazał się wywiad z wójtem Gminy Rychliki, w którym mówił o ważniejszych inwestycjach przeprowadzonych w ostatnich latach.
http://www.modernizacja-roku.pl/b1_94-dziennik_rzeczpospolita_o_modernizacji_roku_2013.html

Położenie Gminy Rychliki w sąsiedztwie drogi krajowej nr 7 i Kanału Elbląskiego oraz rozbudowa infrastruktury, sprawiają, że jesteśmy coraz atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania i inwestowania. Najpierw jednak musimy zwrócić uwagę inwestorów na naszą gminę. Pierwszym krokiem do tego jest udział w ogólnopolskim konkursie, który promuje najlepsze rozwiązania budowlane i modernizacyjne.

XVIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2013” odbywa się pod patronatem:
Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Związku Miast Polskich.