Skip to main content

Gmina Rychliki na Dożynkach Powiatowych w Gronowie Elbląskim

2015-09-21

W sobotę 19 września w Gronowie Elbląskim odbyły się Dożynki Powiatu Elbląskiego. Gminę Rychliki reprezentowały sołectwa Jankowo oraz Krupin-Kiersity. Oba odniosły sukces. Spośród 15 wieńców drugie miejsce zajął winiec sołectwo Jankowo, natomiast w konkursie na najpiękniejsze stoisko wiejskie sołectwo Krupin-Kiersity otrzymało trzecią nagrodę.

Dożynki Powiatowe były okazją do promocji gminy w regionie. Położenie gminy Rychliki w sąsiedztwie drogi krajowej nr 7 i Kanału Elbląskiego, coraz lepsza infrastruktura sprawiają, że jesteśmy atrakcyjnym miejscem do weekendowej turystyki, zamieszkania, a także inwestowania. Najpierw jednak musimy zwrócić uwagę na naszą gminę. 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gminne

Mieszkańców powiatu do naszego stoiska przyciągała muzyka Mariana Kamińskiego (śpiew), Michała Fedaka (gitara), Jana Hoppena (instrumenty perkusyjne) – członków gminnego zespołu „Potok” – oraz  Grzegorza Jundziłła (akordeon).
W rozmowach z ludźmi, na zdjęciach, a przede wszystkim na filmie promującym naszą małą ojczyznę, prezentowaliśmy atuty gminy Rychliki: piękną przyrodę, dobrą lokalizację, szlaki i ścieżki rowerowe, lokalne zabytki i miejsca, które są perełkami w regionie – pochylnie Kanału Elbląskiego czy Święty Gaj.

– To jak zmieniła się nasza gmina, jak wiele naturalnego piękna udało się wydobyć poprzez inwestycje przeprowadzone w ostatnich latach, widać na filmie pokazującym gminę Rychliki z lotu ptaka. Mam nadzieję, że mieszkańcy zachwycą się na nowo naszą okolicą i ten potencjał, który mamy, będziemy wspólnie rozwijać. To jest jeden z pierwszych kroków w promocji gminy. Chcemy sukcesywnie przyciągać do nas mieszkańców regionu. W pierwszej kolejności zachęcać do weekendowej turystki, pokazać, że jest to miejsce, w którym dobrze się mieszka, a następnie przekonać, że warto tu zainwestować i rozwijać swój biznes – mówi wójt Henryk Kiejdo. 

{gallery}15/dozpow{/gallery}

Film promocyjny Gminy Rychliki – krótki