Skip to main content

Gmina Rychliki – wolna od problemów?

2020-07-24

spotkania w solectwach miniaturaDrodzy Mieszkańcy!

Za nami 5 spośród 23 zapowiedzianych wcześniej spotkań ze mną w poszczególnych miejscowościach. Spotkania te są pomyślane jako okazja do przedstawienia Państwu najważniejszych planów i inwestycji realizowanych przez gminę oraz wysłuchania i omówienia trapiących Państwo problemów.

Mieszkańcy niektórych miejscowości skorzystali z okazji wyrażenia swoich oczekiwań względem pracy urzędu oraz wójta. Dzięki krytycznym  opiniom mieszkańców Dymnika czy Krupina mam lepsze wyobrażenie nt. możliwych działań w zakresie poprawy jakości ich życia. Z podobnej okazji nie skorzystali jednak mieszkańcy pozostałych wsi. Czy dramatycznie niska frekwencja na spotkaniu w Rychlikach oznacza, że Rychliczanie nie dostrzegają w swoim otoczeniu żadnych problemów, o których warto rozmawiać z samorządem? Organizując cykl spotkań z Mieszkańcami, zdecydowałem się na nieprzypadkowe terminy i miejsca. Trwa tzw. sezon urlopowy, a spotkania odbywają się w godzinach wieczornych, w miejscach Państwu doskonale znanych i ogólnodostępnych. Czym więc tłumaczyć tak niski stopień zaangażowania z Państwa strony?

Przed nami 18 spotkań. Po raz kolejny zapraszam Państwo do rozmowy. Bez Państwa udziału we wskazywaniu pożądanych kierunków rozwoju gminy oraz podejmowaniu decyzji nt. gospodarowania lokalnymi zasobami demokracja okaże się przedsięwzięciem nieudanym.

Wójt Gminy Rychliki

Zbigniew Lichuszewski

 

{gallery}20/demokracja_w_dzialaniu{/gallery}