Skip to main content

Grupa Teatralna PROSKENION na występach

2023-11-26

Biało wszędzie, mroźnie będzie, czas na zimę. Nasza Grupa Teatralna PROSKENION zdążyła wykonać 300% planu i zakończyła gorący sezon. We wrześniu wystawiliśmy “Kopciuszka” – znaną wszystkim opowieść, której treść dopełniliśmy muzyką, światłem, dźwiękiem i efektami specjalnymi. Kolejne przedstawienie – “Byliśmy, jesteśmy, będziemy” – okazało się listopadowym hitem. W sobotę 11 listopada wystawiliśmy je w kościele w Rychlikach, 18 listopada w Morągu, a już następnego dnia w niedalekich Myślicach.

Nie kryjemy radości i wzruszenia, albowiem występy dla licznej publiczności, owacje na stojąco, podziękowania publiczne i osobiste są najwspanialszą gratyfikacją. Mamy zaproszenia na kolejny sezon do Godkowa, Elbląga, Morąga i nawet na Stadion Narodowy w Warszawie. Dziękujemy wszystkim widzom, którzy zechcieli zobaczyć efekty radośnie-ciężkiej pracy, nasze zaangażowanie, pasję i energię.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców. Celowo piszemy przez duże “R”, bo jesteście wielcy we wsparciu, które daliście swoim dzieciom i całemu PROSKENIONOWI. Pomagaliście zawsze: na etapie organizacji, dowozu dzieci, transportu sprzętu, opieki, organizacji sceny. Wiemy, że byliście, jesteście i będziecie. Ukłony i szacun. Pokazaliście swoją miłość i wrażliwość.

GT PROSKENION to nie tylko teatr. To grupa prawie 40 osób – aktorów i obsługi – indywidualności, odpowiedzialnych pasjonatów, którzy wspaniale współpracują ze sobą już od 15 lat. To wspólnota, w której każdy może znaleźć przyjaciół, pozytywne emocje i możliwość rozwoju. Razem tworzymy to co widać na scenie, razem przygotowujemy i razem spotykamy się na przedstawieniach w teatrze w Elblągu, żeby tym razem jako widzowie podpatrzyć jak to robią zawodowcy.

Dziękujemy Ks. Lechowi Wasilewskiemu za udostępnienie kościoła na próby i występy oraz Dyrekcji SP RYCHLIKI za otwartość i wsparcie, a wszystkim niewymienionym za obecność, życzliwość i dobre słowo.

Ale występy na żywo nie kończą naszej działalności. Już od jakiegoś czasu staramy się, aby to co tworzymy pozostało na dłużej w postaci zdjęć i filmów. Na naszym fanpage publikujemy aktualności i archiwalności z występów, zdjęcia, linki do filmów, zapowiedzi i wszystko co związane jest z naszą grupą. Na kanale naszego grupowego kolegi w playliście Grupa Teatralna PROSKENION znalazło się już kilkanaście filmów z naszymi występami, a kolejne będą pojawiać się wraz z nowymi pomysłami i wydarzeniami.

Do zobaczenia i usłyszenia w kolejnym sezonie 🙂
GT PROSKENION

Szukajcie nas na:

Facebook – fanpage

YouTube