Skip to main content

III Gimnazjada w ZSEiT Pasłęk 2011

2011-05-13

10 maja 2011r na kompleksie boisk “Orlik 2012” odbył się Turniej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Elbląskiego i Puchar Dyrektora ZSEiT
Do udziału w turnieju zostały zaproszone gimnazja z terenu powiatu elbląskiego, Morąga i Miłakowa. Młodzi sportowcy rywalizowali w dwóch konkurencjach – chłopcy grali w piłkę nożną a dziewczęta w siatkówkę.
W turnieju piłki nożnej rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, z których dwa najlepsze zespoły uzyskiwały awans do fazy finałowej.

Turniej piłki siatkowej rozgrywany był systemem “każdy z każdym” i o kolejności decydowała liczba zdobytych punktów. W siatkówkę grały reprezentacje: Gimnazjum Dobry, Gimnazjum nr 1 Pasłęk, Gimnazjum nr 2 Pasłęk, Gimnazjum Rychliki oraz drużyna złożona z uczennic pierwszych i drugich klas ZSEiT.
Starty naszych sportowców należy uznać za bardzo udane. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta znalazły się na podium zdobywając puchary i medale. Puchary i medale drużynom wręczali v-ce Starosta Powiatu Elbląskiego Pan Maciej Romanowski oraz Dyrektor ZSEiT Pan Marian Matuszczak.
Drużyna chłopców w składzie: Dariusz Turyna, Dariusz Mazurek, Hubert Wawer, Damian Drapała, Tomasz Zaborny, Daniel Musiński, Mariusz Stupak, Szymon Kaszubowski, Dawid Kozłowski zajęła II miejsce. Przegrywając nieznacznie dopiero w finale.
Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Kruk, Alicja Onichimowska, Marlena Łuczkiewicz, Małgorzata Mulik, Weronika Banaszek, Anna Dub, Kamila Mikołajczyk, Iza Hałuszka zajęła III miejsce.
Opiekunem obu zespołów był Andrzej Szponar.

Ostateczna kolejność turnieju piłki nożnej:
I – Gim. nr 1 Pasłęk (I)
II – Gim. Rychliki
III – Gim. Dobry
IV – Gim. nr 2 Pasłęk
V – Gim. Gronowo Górne
VI – Gim. nr 1 Pasłęk (II)

Ostateczna kolejność turnieju piłki siatkowej:
I – ZSEiT Pasłęk
II – Gim. nr 2 Pasłęk
III – Gim. Rychliki
IV – Gim. nr 1 Pasłęk
V – Gim. Dobry

{gallery}11/23{/gallery}