Skip to main content

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”

2013-06-12

6 czerwca 2013r. uroczystym podsumowaniem w Sejmie RP zakończyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom”, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi promowano pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenach wiejskich.

Celem konkursu było także poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w konwencji plakatu, o tematyce związanej z zapobieganiem upadkom podczas pracy i zabawy w gospodarstwie. Należy podkreślić, że upadki stanowią najliczniejsza grupę wypadków przy pracy rolniczej.
Mamy przyjemność poinformować, że laureatami konkursu zostali uczniowie z naszego Województwa. I miejsce w grupie wiekowej klas 4-6 zajęła Kornelia Kazimierczuk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach (powiat Braniewski). Zaś wyróżnienie w grupie wiekowej klas 0-3 otrzymał Jakub Lemieszek, uczeń trzeciej klasy SP Zespołu Szkół w Wilkowie (powiat Kętrzyński).
Na finałowe spotkanie w reprezentacyjnej Sali Kolumnowej Sejmu, Kasa zaprosiła 17 laureatów wyłonionych spośród 35 216 ogółu autorów prac konkursowych – uczniów reprezentujących 2 183 szkoły podstawowe. Krajowym finalistom towarzyszyli ich rodzice, opiekunowie szkolni, przedstawicie oddziałów regionalnych KRUS organizujących eliminacje w każdym województwie oraz centralna komisja konkursowa.
„Wymowa prac plastycznych dzieci jest imponująca” – powiedziała w czasie finałowego spotkania Janina Pszczółkowska, Zastępca Prezesa KRUS. – „Ten niełatwy temat przedstawiłyście wyjątkowo trafnie i mądrze. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wiedzy, pomysłowości i różnorodności sposobów ukazania przyczyn i skutków upadków. Nagrodzone prace będziemy szeroko promować w działaniach prewencyjnych Kasy.” – dodała Pani Prezes.
W imieniu Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

KASA ROLNICZEGO  UBEZPIECZENIA  SPOŁECZNEGO
Oddział Regionalny  w  Olsztynie
Wydział Prewencji Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego

{gallery} 13/krus{/gallery}