Skip to main content

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Rychlikach

2021-09-03

rozpoczecie zajawkaW środę, 1 września, w Szkole Podstawowej w Rychlikach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Ze względu na sytuację epidemiczną wyglądało to nieco inaczej niż zwykle. Nie było wspólnego, uroczystego apelu. Nauczyciele i pozostali pracownicy placówki przygotowali się do pracy w reżimie sanitarnym, żeby zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i ich rodziców uczniowie przybyli do szkoły na godzinę 830 i rozeszli się do swoich klas na spotkanie z wychowawcą. W tym roku do szkoły pierwszego dnia przybyło 279 uczniów. Przedszkole liczy 69 dzieci uczęszczających do 3 oddziałów. W klasach I-VIII jest 210 uczniów uczących się w 11 oddziałach. Szkoła cieszy się z wysokiej liczby pierwszoklasistów.

Pierwszoklasiści po 7 latach rozpoczęli naukę nie w jednym, a w dwóch oddziałach klasowych.