• n_1.jpg
  • n_2.jpg
  • n_3.jpg
  • n_4.jpg
  • n_5.jpg
  • n_6.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Majówka w Powodowie

W dniu 1 maja 2007r. w Powodowie odbył się "Festyn pierwszomajowy", przygotowany dzięki hojności sponsorów i ogromnemu wkładowi pracy mieszkańców wsi. Pomysłodawcami, organizatorami oraz prowadzącymi przygotowanych konkurencji byli: Marek Kaszubski, Konrad Gębski, Krzysztof Zgirski. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in. Wójt Gminy Rychliki - p.Henryk Kiejdo, Przewodniczący Rady Gminy Rychliki - p. Mieczysław Szczotka, Proboszcz parafii Kwietniewo - ks. Mirosław Bułecki, właściciel gospodarstwa rolnego w Powodowie - p. Eugeniusz Kogut, - p. Piotr Wójcik, - p. Ireneusz Kaszubski właściciel smażalni ryb w Zielonym Grądzie.

Głównym punktem uroczystości było otwarcie nowego boiska do gry w piłkę nożną. Prace związane z jego budową trwały kilka miesięcy. W tym miejscu należy podkreślić wkład finansowy Pana Leszka Wójcik, Pana Eugeniusza Koguta, Urzędu Gminy Rychliki, jak również pracę i trud młodzieży z Powodowa. Podczas "Majówki" rozegrano pierwszy turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Rychliki. W turnieju brały udział zespoły z Jelonek, Krupina, Kwietniowa, Powodowa, firmy "Stolpłyt" z Elbląga oraz Świętego Gaju i Wysokiej. Zwycięzcami Turnieju została drużyna z Jelonek, drugie miejsce zajął zespół z Powodowa, trzecie z firmy "Stolpłyt" z Elbląga. Oprócz pucharu zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł., którą ufundowałPan Janusz Jankowski - właściciel fabryki szkła z Elbląga. Zdobywcy drugiego miejsca, czyli drużyna z Powodowa ma otrzymać stroje sportowe, które zakupić ma właściciel starego pałacu w Powodowie, Pan Michał Sorówka. Organizatorzy festynu przygotowali również wiele konkursów dla najmłodszych. Dzieci rywalizowały w konkurencji na najlepszą parę taneczną i najlepszego tancerza i tancerkę. Jury w osobach Katarzyny Wójcik i Eweliny Wójcik z zespołu "Jantar" w Elblągu uznały za najlepszą tancerkę Esterę Rakowską (11 lat), drugie miejsce zajęła Agnieszka Kinapfel (8 lat). Najlepsza para to Karolina Starzyńska (9 lat) i Dariusz Stankowski (9 lat).Odbył się także konkurs w przeciąganiu liny. Tytuł "Najsilniejszej Wsi Gminy Rychliki" i puchar przechodni wywalczyły Kiersyty. Po wszystkich konkursach około godziny 16-tej rozpoczęła się zabawa taneczna.

foto Arkadiusz Kulma

foto Krzysztof Zgirski

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl