Dni Otwarte w Gimnazjum

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna naszego Gimnazjum postanowiły wrócić do dobrej tradycji i dziś odbyła się impreza pod nazwą Dni Otwartych Gimnazjum. Podobnie, jak w ubiegłych latach, szkołę odwiedzili przyszłoroczni gimnazjaliści, czyli uczniowie klas szóstych z terenu naszej gminy. Jednak, oprócz wycieczki po szkole, nauczyciele przygotowali dla swych gości niespodziankę w postaci prezentacji reklamujących szkołę i zajęć pokazowych. Na początku uczniowie zostali powitani przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół Elżbietę Biczak, która następnie oddała głos Pani Gabrieli Żylis - wicedyrektorowi. Po tym spotkaniu w holu szkoły jako pierwsi rozpoczęli wycieczkę uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Jelonkach, następnie klasa VI A i VI B z Rychlik.


Najpierw gości przyjął w swej pracowni Pan Andrzej Szponar. Przedstawił przedmioty, których uczy, podręczniki, jak również zachęcił do korzystania z zajęć w ramach pracowni BRD. Uczniowie z klasy II Gimnazjum Arkadiusz Żuk i Michał Dargiel zaprezentowali gościom swoje umiejętności w programowaniu.

Następnie szóstoklasiści zostali oczarowani eksperymentami chemicznymi, które przeprowadzili uczniowie Jarosław Mańko, Dominika Załęska i Wojciech Pieczywek pod okiem Pana Marka Deroszewskiego. Ostatnim przystankiem była pracownia fizyki Pani Jolanty Marek - Ryś, gdzie goście uczestniczyli w przeprowadzaniu doświadczeń. Sami poznali i zaprezentowali działanie bimetalu oraz działanie ciśnienia atmosferycznego, które wepchnęło jajko do butelki. Bardzo im się podobało działanie pompy próżniowej, która spowodowała, że pianki pod kloszem stały się dwa razy większe, jak również tablica interaktywna, po której mogli pisać plastikowym piórkiem. Zajęcia w pracowni fizyki zakończyły uczennice, które przygotowały pokaz zjawiska dyfuzji - Alicja Onichimowska, Patrycja Kruk, Kinga Ambrożewicz i Kamila Licznerska.

Goście zostali pożegnani przez Panią wicedyrektor G. Żylis.

Do zobaczenia we wrześniu!


URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl