Rychliki znowu bez dofinansowania

OczyszczalniaZ ostatniej puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie dostaliśmy nawet złotówki, a szkoda bo bardzo liczyłem na wsparcie o którym mówi nasz Rząd. W drugim naborze środki trafiły tylko do jednej gminy naszego Powiatu, gminy Tolkmicko a najwięcej środków trafiło na Podkarpacie. Skutecznie omijają nas te pieniądze a szkoda, bo już drugi raz ubiegaliśmy się o trzy istotne dla mieszkańców naszej gminy zadania, złożyliśmy bowiem trzy wnioski w sprawie zadań inwestycyjnych. 

Dwa pierwsze dotyczyły gospodarki wodno-ściekowej tj. budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Wysokiej oraz Jankowie, trzeci wniosek dotyczył modernizacji budynku byłej szkoły (przedszkole) na potrzeby nowego Urzędu Gminy w Rychlikach wraz z termomodernizacją. Szacowany koszt tych inwestycji to kwota ponad 7 milionów złotych.
Chciałbym poznać argumentację, która przekona mnie i mieszkańców, że powyższe projekty nie są nam potrzebne. Póki co widać, że w tym roku znowu nie pora na naszą gminę. Osobiście liczę, że to przypadek i już po kolejnym rozdaniu rządowych pieniędzy będę mógł Państwu przekazać dobre informacje.

Zbigniew Lichuszewski

Wójt gminy Rychliki

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl