• n_1.jpg
  • n_7.jpg
  • n_8.jpg

Świetlica w Śliwicy otwarta

swietlica mŚwietlica Wiejska z Prawdziwego Zdarzenia.
W sobotę 15 maja 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowej świetlicy w Śliwicy. Na uroczystość otwarcia świetlicy przyjechało wielu zaproszonych gości w tym wicewojewoda warmiński-mazurski Sławomir Sadowski, zastępca dyrektora KOWR Marcin Kazimierczuk, Przewodniczący Rady Gminy Rychliki Tadeusz Kruk, pracownicy Urzędu Gminy oraz mieszkańcy sołectwa. Ksiądz Proboszcz Zbigniew Pieczuro dokonał poświęcenia nowego obiektu, natomiast Wójt Zbigniew Lichuszewski wręczył podziękowania osobom zaangażowanym w pomysł, przygotowanie projektu i realizację budowy.

Jeszcze tylko formalności związane z oficjalnym zakończeniem odbiorów i mieszkańcy będą mogli rozpocząć korzystanie z nowego obiektu, które rozpocznie się zapewne od wyposażania go w niezbędny sprzęt. Budynek składający się z sali głównej, toalety oraz aneksu kuchennego wyposażono w nowoczesne ogrzewanie podłogowe na izolowanej płycie. Po oficjalnej uroczystości mieszkańcy świętowali przy grillu na boisku w Śliwicy.

fot. UG Rychliki

fot. www.portel.pl