Hydrofornia w Powodowie

powodowo suw zajawkaBudynek i urządzenia hydroforni w Powodowie od lat nie były remontowane. Stan techniczny obiektu można bez przesady określić jako katastrofalny, co potwierdzają załączone niżej zdjęcia. Zawalający sie dach, pękające ściany i fundamenty oraz stare jak "świat" urządzenia hydrauliczne to obecny obraz miejsca, z którego dostarczana jest woda dla mieszkańców Powodowa. Na domiar złego działka i budynek hydroforni nie należy do gminnego zasobu, wszystko jest od lat użyczane i leży na prywatnym terenie.

To wszystko oraz lata zaniedbań doprowadziły do tej trudnej sytuacji. Warto w tym miejscu podkreślić, że dotychczasowe kierownictwo GZK nie informowało mnie wcześniej o takim stanie SUW Powodowo.

Spotkałem się z mieszkańcami Powodowa, pokazując im hydrofornię i przedstawiając obecną sytuację. Poinformowałem, że mam obowiązek zaspakajać potrzeby wszystkich mieszkańców w zakresie zbiorowego zaopatrywania w wodę. Mając na względzie te uwarunkowania rozpoczynamy projektowanie sieci wodociągowej z Dymnika do Powodowa, a po wykonaniu projektu przystapimy do wyłonienia wykonawcy wodociągu. Mam nadzieję, że zrealizujemy to zadanie w nowym roku.

Tak à propos wody ze studni w Dymniku to informuję, że jest ona dobrej jakości. Potwierdzają to wyniki regularnie prowadzonych badań próbek wody (dostępne tutaj). Odrębną kwestią pozostaje stan techniczny rur, którymi ta woda doprowadzana jest do niektórych domów, ale to kolejne, pilne zadanie oczekujące w kolejce do realizacji.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86