Asfaltu przybywa(j)

Ten dwuznaczny tytuł dokładnie pokazuje postęp prac na przebudowywanej drodze 527. Gołym okiem widać, że z dnia na dzień przybywa odcinków pokrytych warstwą asfaltową, ale jednocześnie mając na uwadze okres jesienny i zbliżającą się zimę, chciałoby się żeby to tempo jeszcze wzrosło, a asfaltu było jeszcze więcej. Krótki termin realizacji zadania wymusza na drogowcach pośpiech, ale niestety w pewnych warunkach prace nie mogą posuwać się takim tempem, jak by się tego życzyło.

Mamy już praktycznie drogę od Rychlik do Dymnika i częściowo w Kwietniewie, jednak za Dymnikiem drogowcy trafili na grząskie torfowisko i trwa obecnie wymiana gruntu. Podobny problem był już wcześniej za Rychlikami. Najtrudniej buduje się w Kwietniewie, gdzie kolidują ze sobą sieci telekomunikacyjne i energetyczne z odwodnieniem drogi. Na szczęście sieć wodociągowa jest nowa, położona w uzgodnieniu z projektem przebudowy drogi i nie powinno być żadnych problemów. Gotowy jest już parking a powoli widać zarysy chodników. Jeśli pogoda pozwoli to teraz postępy prac będą widoczne dosłownie z godziny na godzinę.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl