Stacja Paliw, restauracja, a może myjnia?

zajawka paliwoUrząd jako jednostka organizacyjna gminy nie może prowadzić działalności gospodarczej. Niemniej jednak gmina otwarta jest na każdą nową inicjatywę. Poprę każdą racjonalną inwestycję, jeżeli tylko dany inwestor zwróci się do mnie o możliwość wsparcia.

Staram się robić wszystko co możliwe, by przyczynić się do rozwoju naszej gminy. W dniu wczorajszym spotkałem się ze współwłaścicielem sieci stacji paliw Falcon. Rozmawialiśmy o możliwości wykorzystania części działki, na której ma powstać Biedronka, pod budowę nowego obiektu dystrybucji paliw.

Okazuję się, że w uruchomienie takiego biznesu we wspomnianej lokalizacji trzeba by zainwestować na start kwotę ponad 3 mln zł. Wg rozmówcy taka inwestycja na terenie naszej gminy nie jest opłacałna.

Tym razem rozmowy zakończyły się fiaskiem, być może innym razem będziemy mieli więcej szczęścia.

 

stacja paliw foto

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl