Skip to main content

Inwestycje na finiszu

2018-07-04

Koniec czerwca to planowy termin zakończenia inwestycji przebudowy drogi gminnej w Powodowie. Wykonawca zgodnie z umową zakończył roboty i zgłosił je do odbioru. W dniu dzisiejszym wizytę w Powodowie złożył Wójt Gminy Rychliki, aby naocznie sprawdzić stan miejscowości po przebudowie. Wszystkie roboty zostały zakończone i trzeba przyznać, że efekt prac robi wrażenie. Miejscowość zyskała asfaltową drogę z chodnikami oraz odwodnieniem. Wykonane zostały zjazdy z kostki betonowej, a tam gdzie nie było to przewidziane na poboczach i zjazdach ułożono kruszywo.

Biorąc pod uwagę wcześniejszą wymianę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, należy powiedzieć że Powodowo całkowicie zmienia swój wizerunek. Zadowolenie słychać też w wypowiedziach mieszkańców, którzy w rozmowach z Wójtem dziękowali za inwestycję. Jak to zwykle bywa również i otoczenie drogi zapewne ulegnie poprawie, już teraz widać wymienione ogrodzenia.

{gallery}18/powodowo4718{/gallery}

Nieco gorzej wygląda inwestycja w Rychlikach na osiedlu Podleśna. Budowa jest już opóźniona, a niestety trochę prac jeszcze zostało. Niepokój inwestora o terminowość zakończenia prac była uzasadniona, tym bardziej że dla każdego z mieszkańców osiedla oznacza to wydłużenie, coraz mniejszych na szczęście, niedogodności. Ale widząc to co zostało do tej pory zrobione, już teraz wiadomo że efekt końcowy będzie wart wyrzeczeń. Stare płyty drogowe zamieniono na asfalt, a powykrzywiane chodniki na równą kostkę. Znika też przecież problem wiecznie stojącej na drodze wody, osiedle zyskuje również porządne miejsca parkingowe. Poprawia się wizerunek osiedla i co najważniejsze, komfort życia mieszkańców. Jeszcze trochę cierpliwości i również w Rychlikach inwestycja zostanie zakończona.

{gallery}18/rychliki4718{/gallery}

Na etapie uzyskiwania pozwoleń jest też projekt drogi gminnej do Topolna Wielkiego. Tam przewidziano ponad 700 metrów drogi asfaltowej oraz poprawę uszkodzonego przepustu. Inwestycja zaplanowana jest do realizacji na rok 2019.